logo
Apie iniciatyvą

Apie iniciatyvą

Savižudybės Lietuvoje  yra opi problema nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Pastaruosius 30 metų įvairios valstybinės ir savivaldybių įstaigos, nevyriausybinės organizacijos bei žiniasklaidos priemonės dirba, veikdamos įvairiuose prevencijos lygiuose, ir stengiasi sumažinti šią skaudžią Lietuvai problemą. 

2018 metais LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinio psichikos sveikatos centro, Emocinės paramos tarnybų asociacijos ir Vilniaus bei Kauno miestų savivaldybių atstovai sutarė plėtoti vieningą savižudybių prevencijos ženklą „TuEsi“. Nuspręsta sukurti nacionalinę savižudybių prevencijos interneto svetainę Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro administruotos svetainės „www.tuesi.lt“ pagrindu. Nuo 2018 m. svetainę www.tuesi.lt administruoja Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras.

Ši interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, šalia jo esančiam artimajam ir profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams. Informacija svetainėje pateikiama glaustai, atsižvelgiant į specifinius kiekvienos tikslinės grupės poreikius. Savižudybės krizę patiriančiam asmeniui suteikiama informacija apie įvairius pagalbos būdus ir jos teikėjus konkrečioje savivaldybėje, ir ko jis gali tikėtis, kreipdamasis pagalbos telefonu, internetu ar susitikęs su specialistu. Norintieji padėti išgyvenantiems savižudybės krizę šioje svetainėje sužinos apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, ras patarimų, kaip tinkamai suteikti pagalbą. Specialistams pateikiama išsami informacija, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Svetainėje taip pat publikuojamos savižudybės krizę išgyvenusiųjų istorijos.

 

TuEsi logotipo ir grafinio dizaino autorius – Jonas Liugaila.

TuEsi logotipo, grafinio dizaino ir TuEsi.lt kūrimo darbus finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Svetainės TuEsi.lt plėtros darbus finansavo LR Sveikatos apsaugos ministerija.

TuEsi projektą koordinuoja Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras.

 

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamas projektas „Rinkis gyvenimą“ įgyvendina TuEsi benerių kampaniją internetiniuose portaluose.

 

Jeigu radai klaidą ar nori pasiūlyti idėją internetinei svetainei patobulinti, parašyk mums info@tuesi.lt