Psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikia šie specialistai:
Psichiatras (vaikų ir paauglių psichiatras) – tai gydytojas bendrųjų medicinos studijų metu įgijęs įvairių medicinos sričių žinių ir baigęs specializuotą psichiatrijos rezidentūros studijų programą. Psichiatras konsultacijos metu taiko psichologinio konsultavimo metodiką, kai reikia, paskiria vartoti vaistus. Atsižvelgęs į individualius paciento poreikius, gydytojas psichiatras į gydymo procesą įtraukia ir kitus specialistus (psichologus, socialinius darbuotojus, kineziterapeutus, kitų sričių gydytojus).
Psichologas – psichologijos studijas universitete baigęs asmuo. Konsultacijos metu psichologas nesmerkdamas išklauso asmenį ir kartu su juo padeda atrasti efektyviausius problemų sprendimo būdus. Psichologas nedalija patarimų, bet yra tarsi palydovas žmogui ieškančiam kelio iš emociškai sudėtingų situacijų. Psichologas konsultuoja tiek žmones, patiriančius psichologinius sunkumus, tiek žmones, turinčius psichikos sutrikimų. Psichologas neturi teisės išrašyti vaistų. Diagnozei nustatyti ar vaistams išrašyti rekomenduoja asmeniui kreiptis į gydytoją psichiatrą.
Psichoterapeutas – tai gydytojas (dažniausiai psichiatras) arba psichologas, kuris po medicinos arba psichologijos studijų universitete dar baigė tam tikro gydymo metodo – psichoterapijos – podiplominių studijų programą. Psichoterapeutas, panašiai kaip psichologas, gydo pokalbiu, tačiau problemas analizuoja daug giliau negu psichologinių konsultacijų metu, remdamasis konkrečia psichoterapine paradigma (pavyzdžiui, kognityvine-elgesio, egzistencine, psichodinamine ir kt.).
Socialinis darbuotojas – socialinio darbo studijas universitete baigęs asmuo. Socialinis darbuotojas vertina asmens ir (arba) jo šeimos poreikius, susijusius su socialinėmis paslaugomis, padeda spręsti kylančias socialines, užimtumo, laisvalaikio ir kt. problemas, nukreipia pas kitus specialistus, teikia informaciją apie įvairias socialines paslaugas savo darbovietėje arba kitose įstaigose.