logo

Pasikalbėk su kuo nors apie savo išgyvenimus

Pasikalbėk su kuo nors apie savo išgyvenimus

Jeigu turi minčių apie savižudybę, pokalbis apie tai, kaip jautiesi, gali būti neįtikėtinai naudingas. Daugybė žmonių gali Tave palaikyti ir Tau padėti. Svarbiausia – rasti tinkamą pagalbą.


Nuo ko pradėti pokalbį?

Dalykis savo mintimis su žmogumi, kuriuo pasitiki ir šalia kurio jautiesi jaukiai. Tai gali būti kuris nors Tavo šeimos narys, draugas, mokytojas, šeimos gydytojas ar sveikatos specialistas.

  • Pasistenk laikyti tai tiesiog kitokiu pokalbiu. Pasidalyk tuo, kas nutiko, kaip jautiesi ir kokios pagalbos Tau gali prireikti. Geriausia kalbėti tiesiai, kad klausantis žmogus kuo geriau suprastų, kaip Tu jautiesi.
  • Būk pasiruošęs (-usi) klausančiojo reakcijai. Žmonės, išgirdę apie svarstomą savižudybę, gali būti sukrėsti ir elgtis emocionaliai. Tiesiog kalbėk toliau. Kartu jūs galite rasti būdą, kaip įveikti krizę.
  • Paprašyk padėti Tau rasti pagalbą – internete, paskambinti pagalbos linijos telefonu ar palydėti Tave į susitikimą su specialistu.

Pasidalijęs (-usi) mintimis apie savižudybę Tu gali tikėtis, kad kitas žmogus laikys tai paslapty. Tačiau Tau išgyvenant savižudybės krizę itin svarbu pasirūpinti Tavo saugumu, todėl jis turi turėti galimybę apsaugoti Tave ieškodamas papildomos pagalbos.


Ką daryti, jeigu po pokalbio jautiesi nesuprastas?

Jei Tau atrodo, kad žmogus, su kuriuo kalbėjai, Tavęs nesuprato, pasikalbėk su kuo nors kitu arba paskambink pagalbos linijos telefonu. Neleisk pirmai blogai patirčiai sutrukdyti Tau rasti reikiamą pagalbą.


Taip pat skaitykite
Kaip galiu padėti sau?
Pasirūpink savo saugumu
Kas bus, kai kreipsiuosi?
Pagalbos linijų informacija
Depresijos požymiai ir atsistatymas
Pamatyk, išgirsk, pajausk. Apie savižudybę