Saugumo dėžutė gali būti vadinama įvairiai: saugumo daiktų dėžutė, krizių dėžutė, nerimo, pirmosios pagalbos, vilties, jaukumo, ramybės ar nusiraminimo dėžutė. Gali sugalvoti ir savo pavadinimą. Svarbiausia, kad ji būtų pripildyta daiktų, kurie Tau padėtų nurimti ir jaustis saugiau. Kai Tave aplankys liūdesys, nerimas ar mintys apie savižudybę, atverk dėžutę.
Atmink, saugumo dėžutė yra Tavo ir skirta tik Tau, todėl labai svarbu, jog joje būtų daiktai, padedantys Tau nukreipti dėmesį ir suteikti saugumo.
Kaip dėžutė turi atrodyti?
Iš tiesų ji gali atrodyti bet kaip, tai gali būti dėžutė, krepšys ar keraminis indas. Gali ją dekoruoti ir suasmeninti. Pravartu turėti vieną namų ir vieną kelioninę dėžutę.
Ką turėtum dėti į dėžutę?
Į dėžutę gali susidėti visus pojūčius raminančius daiktus ar bet kokį kitą daiktą, padedantį Tau nukreipti dėmesį nuo krizės metu kylančių minčių.
Keletas pavyzdžių:
- Lytėjimui: streso kamuoliukas, Rubiko kubas, masažo aliejus ar kremas, molis, tampri gumytė ir pan.
- Regai: mėgstamas filmas, mylimų žmonių nuotraukos, lavos lempa, pasikartojantys ornamentai ir pan.
- Klausai: USB su raminančiais garsais, mėgstamiausias muzikos albumas, muzikos instrumentas, garsą skleidžiantys žaislai ir pan.
- Uoslei: smilkalai, prieskonių indeliai, mėgstami kvepalai, eteriniai aliejai, aromatinės žvakės ir pan.
- Skoniui: mėgstamas šokoladas, arbata, ilgai negendantys saldumynai ir pan.
- Kita: saugumo planas, stalo žaidimas ar galvosūkis, spalvinimo knygelė ir pan.
Pritrūkęs (-usi) idėjų panaršyk internete ir pasidomėk, ką į savo dėžutę deda kiti žmonės.
Kaip naudotis dėžute?
Aplankius liūdesiui, nerimui ar mintims apie savižudybę atsidaryk dėžutę ir imk į rankas daiktą po daikto, kol vėl nurimsi ir pasijusi saugiau.
Savo saugumo dėžutę visada gali papildyti.